Vodiaci stojanček z CARBONU od firmy AGATHON AG


05. 01. 2010

Na prvý pohľad nezmysel? Nie! CARBON je pre svoje vlastnosti na výrobu dosiek a stojančekov veľmi vhodný.

Svojou stabilitou, schopnosťou pohltiť rázy a takmer nulovou tepelnou rozťažnosťou je určený na lisovanie precíznych lisovaných dielov do hrúbky 0,8 mm. Táto aplikácia nájde využitie predovšetkým pri vysokorýchlostnom lisovaní dielov pre elektrotechnický priemysel. Pri lisovaní vzniká chvenie, ktoré pri malých strižných vôľach ovplyvňuje životnosť nástroja. CARBON svojimi vlastnosťami má cca 20x väčšiu schopnosť také chvenie pohltiť. Ďalšou dôležitou vlastnosťou CARBONU je stabilita pri zmene teploty. Zahrievaním lisovacieho nástroja dochádza k zmene rozmerov oceľových aj hliníkových dosiek a to má za následok zmenu strižných vôlí, ktoré vedú k predčasnému otupeniu nástrojov. Dosky z CARBONU majú takmer nulovú zmenu rozmeru. Napríklad pri zmene teploty o 300 st Celzia pri doske dĺžky 500mm má zmena rozmeru iba 0,003m hodnotu.

Dosky sa zhotovujú štandardne v hrúbkach 32,40,46,52,60,80 mm, iné rozmery na dopytovanie. Povrch dosiek môže byť brúsený alebo lisovaný, obvod frézovaný alebo rezaný. Maximálne rozmery stojanu potom 2500x1500x500 mm. Stojan je zhotovený na základe požiadavky zákazníka a osadený valivými vodiacimi elementmi AGATHON.

Viac informácií nájdete tu.

 

Našim cieľom je neustále skvalitňovať servis poskytovaný súčasným aj budúcim zákazníkom.

Samozrejmosťou je pravidelné školenie nášho personálu priamo v materských firmách tak, aby sme Vám mohli poradiť aj v tých najnáročnejších lisárskych aplikáciách.