o nás

Firma KONTURA TOOLS s.r.o. bola založená v roku 2001 v Zlíne s cieľom vytvoriť konštrukčnú kanceláriu, zaoberajúcu sa konštrukciou lisovacích nástrojov predovšetkým v oblasti presného strihania. V roku 2003 k tejto činnosti pribudlo zastúpenie nemeckého výrobcu normalizovaných súčastí, ktorý vyrába normálie pre lisovacie nástroje, vstrekovacie formy a prípravky. Vďaka úzkej spolupráci s nemeckým podnikom mohla už vtedy naša spoločnosť ponúkať kompletný zákaznícky servis od konštrukcie lisovacieho nástroja a jeho výroby, vrátane odporúčaní a dodávok vodiacich a normalizovaných strižných elementov. Počas nasledujúcich rokov sa obchodná činnosť firmy naďalej rozvíjala, získaním ďalších obchodných zastúpení v oblasti lisovania.

V súčasnosti zastupujeme na českom a slovenskom trhu nasledujúce významné firmy:

 

SOPREM  AUTOMATION AG - rovnačky pásky, dielcov a drôtu, odvíjačky, odvíjacie a navíjacie zariadenia

BRUDERER AG Stanzautomaten – rýchlobežné lisovacie automaty, rýchlobežné lisy

OTTO VISION Technology GmbH - 2D a 3D optické meranie kovových lisovaných, plastových a hybridných dielcov

AGATHON AG – precízne vodiace elementy, vodiace stojančeky a ložiská, vodiace stĺpiky a puzdra, Lineárne guľôčkové vedenie

MÄRKISCHE STANZ-PARTNER GmbH – normálie, normalizované diely, normalizované strižníky, vodící elementy, matrice,

                                                                plynové pružiny Hyson, vyhadzovača do foriem a elastoméry 

DIGIEMME S.r.l. - transferová technológia, transferové nástroje

OFFICINE TECNOMECCANICHE ITALIANE S.r.l. (OtiPRESSE) - excentrické, mechanické a kolenopákové lisy - LEVER DRIVE

 

 

V roku 2006 firma Kontura Tools postupne opustila činnosť konštrukčnej kancelárie a začala sa naplno venovať rozvíjaniu obchodno-technického servisu firiem, ktoré zastupuje. Doterajšie nadobudnuté skúsenosti a znalosť konštrukcie nástrojov a lisovacej techniky stampingtechnique sú však nevyhnutným predpokladom pre úspešné fungovanie firmy. V priebehu desiatich rokov  si firma vybudovala na trhu v odbore lisovacej techniky Stanztechnik významnú pozíciu.

Naším cieľom je neustále skvalitňovať servis poskytovaný súčasným aj budúcim zákazníkom. Samozrejmosťou je pravidelné školenie nášho personálu priamo v materských firmách, tak, aby sme Vám mohli poradiť aj v tých najnáročnejších lisárskych aplikáciách.