vybraná aktualita

Vysokovýkonný lisovací automat BSTA 200-60BE

Špeciálne vďaka tlaku z Ázie a východnej Európy sa čoraz viac zohľadňujú optimálne možnosti poklesu nákladov vo výrobe prostredníctvom automatizácie a čoraz vyššej rýchlosti. Investičné náklady však budú čoraz významnejšie.

Aby sa vzrastajúci konkurenčný tlak znížil, bol vyvinutý nový lisovací automat BSTA 200-60BE od firmy Bruderer. Obzvlášť vďaka stále úspešnejšiemu segmentu vo výrobe malých a vysoko precíznych dielcov, závisí od toho, že existuje vysoká expanzia.

Rozhodujúca nie je sila lisu. Oveľa väčšiu úlohu hrá výroba malých dielcov elektronického a automobilového priemyslu, než je precízna a procesná istota a hospodárnosť.

Nový BSTA 200-60BE plne splňuje stanovené požiadavky a výsledok hovorí sám za seba:
vysoká precíznosť a optimálna procesná istota za veľmi zaujímavú cenu.

Nový vysokovýkonný lis. Automat BSTA 200-60BE zjednocuje mechanickú precíznosť, najnovšiu elektroniku a neprestajnú inováciu, ktorá vedie k jednotnosti pomeru medzi potrebou a nákladmi.

Priečny hriadeľ je tvorený silou dvoch ojníc na pákovej sústave, ktoré poháňajú tlakové stĺpy zdviháka. BSTA 200-60BE garantuje vysokú životnosť, rovnako ako vysokú precíznosť a neohybnosť. Kalené vreteno a matice sú usporiadané tak, ako pri už známych modeloch radu BSTA.

Model umožňuje vysoko precízne nastavenie pozícií zdviháka a poskytuje optimálnu presnosť dielcov vo všetkých častiach procesu.

Po prvý raz bol BSTA 200-60BE predstavený v Európe na Blechexpo v Štuttgarte. V tom istom čase bol prezentovaný špeciálne pre tento typ lisu vyvinutý valcový posunovač BBV 180.

Inovačný koncept posunovača ponúka niekoľko predností. Napr. výmenný zvitok nemusí byť už viackrát nastavovaný, rolky sú enormne rýchlo vymeniteľné.

Posledná vec, ktorú by sme chceli zdôrazniť, sa týka riadenia stroja. Bruderer vyvinul na báze známeho B-riadenia nové riadenie strojov a procesu. Spomenutý B-essential splňuje všetky požiadavky vysoko moderného riadenia i napriek jednoduchej obsluhe.

Prostredníctvom vysoko citlivej obrazovky môže obsluha zadať optimálne a štruktúrovane všetky relevantné informácie a pokiaľ je to nutné, môže počas procesu optimalizovať proces lisovania.

Cieľ rozvinúť verejnú filozofiu riadenia bol dosiahnutý B-Essentialom. Obsluha už nie je až natoľko obmedzená striktne predpísaným softvérom. Po tom, čo sme videli, môžeme povedať, že máme staré H-riadenie s najnovšími technickými možnosťami a funkciami uchovania dát.

 

 

 

08. 07. 2007

fotogalerie

< Zpět na přehled aktualit